Projekt E-medice u Bedekovčini (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 12. 2015.

U sklopu razmjene učenika i projekta E-medica učenici i profesori Medicinske škole Draginja Nikšić iz Sremske Mitrovice boravili su kod nas u razdoblju od 25. do 28. studenog 2015..

Medicinska škola Draginja Nikšić i Srednja škola Bedekovčina zajedno u sklopu E-medice provode projekt Narodna vjerovanja, a ovo je bio uzvratan posjet, nakon našeg boravka u Sremskoj Mitrovici u ožujku ove godine. Osim što smo radili na projektu, posjetili smo i brojne znamenitosti Hrvatskog zagorja.

Na samom početku druženja gostima smo priredili dobrodošlicu u školi uz prigodan program. Posjetili smo Mariju Bistricu i Svetište Majke Božje Bistričke. Prisustvovali smo i radionici na kojoj smo se upoznali s izradom svijeća, medenjaka i licitara i tu smo se imali priliku okušati u ukrašavanju licitara. Drage nam goste odveli smo i u Muzej Staro selo Kumrovec. Nakon toga krenuli smo put Krapine i posjetili Muzej neandertalaca. Domaća tradicionalna jela Hrvatskog zagorja gosti su kušali na ručku na Vuglec Bregu.

Po povratku iz Krapine isplaniran je bio obilazak Opće bolnice Zabok.

Zajedničko druženje zaokružili smo odlaskom u izlazak gdje smo se svi zajedno podružili uz ples i svirku. Nažalost, u subotu ujutro goste smo ispratiti za Zagreb gdje je polazio nijhov vlak za Sremsku Mitrovicu.

Galerija.

Veću galeriju slika možete vidjeti na Facebook stranicama škole na kojoj se nalazi galerija slika koju su podijelili nastavnici iz Sremske Mitrovice.

Natalija Dukarič