Sadnja rajčice u sklopu MOPS-a (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 1. 2016.

U okviru prjekta Modernizacija kurikuluma za poljoprivredni sektor vrtlari i agrotehničari sadili su rajčicu u hidroponu.

U petak, 15. siječnja 2016., učenici 3.c razreda, vrtlari, posadili su rajčicu u školskom plasteniku.  Aktivnosti su ove godine krenule ranije nego prethodnih godina zahvaljući projektu MOPS (Modernizacija kurikuluma za poljoprivredni sektor), prvenstveno zato što se iz projekta djelomično pokrivaju troškovi grijanja. Osim grijanja, iz projekta se financiraju presadnice te jastuci, kocke i čepovi kamene vune, kao i soli pojedinih biogenih elemenate (radi se naime o hidroponskoj proizvodnji).

Nakon petka s radovima su na hidroponiji nastavili učenici vrtlari 2. c razreda, kao i agrotehničari, 3. P.

Galerija.

Mirjana Hudi-Vlahek, dipl. ing. agr.