Svjetski dan bolesnika (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 2. 2016.

Jučer su učenici i nastavnici Medicinskog učilišta naše škole u prostorima Opće bolnice Zabok i Doma Lobor-grad priredili niz aktivnosti u sklopu obilježavanja Svjetskog dana bolesnika.

Svjetski dan bolesnika obilježava se svake godine 11. veljače u mnogim zemljama diljem svijeta, a utemeljio ga je Papa Ivan Pavao II. 1992. godine kako bi skrenuo pozornost na bolesnike i njihove probleme. Svrha obilježavanja ovog dana je podizanje svijesti javnosti o potrebama bolesnika te težnja za stvaranjem bolje zdravstvene i društvene zaštite koja će svakom oboljelom omogućiti dostupnu i kvalitetnu zdravstvenu skrb.

Učenici 3., 4. i 5. Ma pripremili su poruke za svakog bolesnika koje su podijelili na svim odjelima Opće bolnice, a za korisnike Doma Lobor-grad pripremili su kratki skeč.

Učenici 3. Mb izradili su plakat za Opću bolnicu Zabok i u prostorima bolnice provodili vježbe s bolesnicima i tako im skratili vrijeme čekanja.

Galerija.