Muzej iluzija

Autor: Krasnodor Mikša, 27. 2. 2016.

Ovaj tjedan u našoj školi je obilježen Tjedan psihologije. Učenici su kroz predmet Zdravstvena psihologija uz pomoć profesorice Vesne Hustnjak kreativno osmislili Muzej iluzija.

Svaki je učenik iz 3. Ma i 3. Mb napravio po jednu iluziju koja je izložena, a sve se može razgledati kraj novog i starog ulaza u školu. Razne iluzije potiču ostale učenike na razmišljanje i rješavanje problema nemogućih slika i crteža.

Muzej iluzija osnovan je na temelju perceptivnih iluzija koje su jedan od poremećaja percepcije, a percepcija je proces organiziranja i interpretacije osjetilnih informacija. Kod perceptivnih iluzija ljudi pogrešno opažaju postojeći objekt pa mogu vidjeti nešto čega nema, slike mogu vidjeti na više načina, geometrijske oblike mogu vidjeti na više načina, mogu pogrešno prosuditi veličinu ili vidjeti nemoguće slike.

Tena Novak, Valentina Kuharić, Maja Cvetko, Petar Lendl