Rukometašice - županijske prvakinje

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 3. 2016.

Članice Školskog sportskog kluba Bedex postale su 16. ožujka 2016. pobjednice na županijskog natjecanja u rukometu, dok su mladići dan kasnije osvojili, također u rukometu, drugo mjesto u Županiji.

Djevojke su na natjecanju kojem je naša škola bila domaćin pobijedile rukometašice Srednje škole Pregrada 12:9 i Srednje škole Zabok 12:5, dok je Pregrada u prvoj utakmici pobijedila Zabok 12:8.

Ovim pobjedama rukometašice su se plasirale na poluzavršno natjecanje Središnje Hrvatske koje će se odigrati u Ivanić-Gradu u travnju ove godine.

Mladići su dan kasnije odigrali završnicu županijskog natjecanja u rukometu koje je započelo još u veljači.

U završnici su nastupile Srednja škola Pregrada, Srednja škola Zlatar, Gimnazija A. G. Matoš iz Zaboka i Srednja škola Bedekovčina.

Naši rukometaši pobijedili su SŠ Pregrada 18:10, no izgubili u finalu od zabočke gimnazije 14:11. Treće mjesto osvojila je SŠ Pregrada.

I jednu i drugu ekipu vodila je prof. Maja Bešenić.