Hrvatska iz zraka

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 3. 2016.

Proteklih nekoliko tjedana mogli smo uživati u prekrasnim fotografijama izloženima u hodnicima naše škole. Sve su one bile fotografirane u sklopu projekta „Hrvatska iz zraka“ autora Davora Rostuhara.

Upravo je taj poznati putopisac ove srijede posjetio našu školu kako bi predstavio putujuću izložbu svojih fotografija ''Hrvatska iz zraka''. Vjerojatno su mnogi od vas već sreli njegovo prezime kada bi čitali o najzanimljivijim putovanjima na koje se entuzijast može odlučiti. Naši učenici su tako uživali u njegovim pričama, odnosno zgodama i nezgodama s putovanja koje je naš gost s radošću podijelio. Čuli smo tako sve od njegovog prvog pothvata - puta od Zagreba do Egipta biciklom, preko uspona na Mt. Blanc, hodanja po Himalaji, odlaska u džungle Bolivije, Gvatemale, Papue Nove Gvineje pa sve do zadnja dva putovanja motociklom po Africi (istočnom i zapadnom stranom tog kontinenta).

Nakon predavanja učenici su se okušali u kvizu poznavanja Hrvatske. Za najbolje je nagrade pripremio sam Davor Rostuhar.  Marin Vrabec se uz pomoć Noe Jagarčeca najbolje snašao u IT alatu - Kahoot s kojim je odigran kviz između svih pedesetak prisutnih učenika.

Ivan Pogačić