Sadnja trešanja (video)

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 4. 2016.

Budući agrotehničari u sklopu projekta Agroeduca posadili su u školski voćnjak 100-tinjak sadnica trešanja.

Projekt Agroeduca vrijedan je 2,5 milijuna kuna, a u sklopu njega izradit će se 3 standarda zanimanja, 1 standard kvalifikacija, modernizirat će se 3 postojeća i kreirati 3 nova programa za osposobljavanje odraslih. Dio dobivenih sredstva će se utrošiti za osiguranju materijalnih uvjeta, odnosno nabavu novog učioničkog namještaja i informatičke opreme.

Kao što je najavljeno na uvodnoj konferenciji u veljači ove godine, na školskoj ekonomiji budući agrotehničari  zasadili su voćnjak trešanja koji će uskoro biti i opremljen suvremenom zaštitom u obliku konstrukcije koja nosi PVC foliju (štiti od kiše i samim time od pucanja plodova) i mrežu (štiti od tuče i ptica).

Učenici su ujedno imali i priliku primijeniti naučeno vezano uz pripremu tla, gnojidbe tla i pripreme sadnica za sadnju.

Od sljedećeg tjedna kreće i osposobljavanje 80-ak odraslih nezaposlenih osoba koje će se moći osposobiti u našoj školi u jedno od 5 poljoprivrednih zanimanja.