Dan zdravlja Krapinsko-zagorske županije (video+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 4. 2016.

11. travnja 2016. godine u Pregradi je obilježen Dan zdravlja u organizaciji patronažnih sestara Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije.

Ove godine Svjetski dan zdravlja posvećen je dijabetesu pod sloganom „Zajedno do zdravlja – pobijedimo dijabetes“.

Dijabetes je kronična bolest kod koje je razina glukoze u krvi povišena, što s vremenom može dovesti do ozbiljnih komplikacija, koje uključuju oštećenja srca, krvnih žila, očiju, bubrega i živaca.

Na Sajmu zdravlja sudjelovali su učenici Medicinskog učilišta, medicinske sestre opće njege/medicinski tehničari opće njege i fizioterapeutski tehničari. Učenici su posjetiteljima mjerili krvni tlak i šećer u krvi, savjetovali ih o zdravoj prehrani, dijelili brošure o hipoglikemiji, provodili masažu vratnog dijela kralješnice te demonstrirali vježbe.

Izvještaje zagorskih novinara možete pročitati u našoj rubrici Press Clipping, a na stranici Facebooka Srednje škole Bedekovčina i video izvještaj iz emisije Zagrebačka panorama Hrvatske radiotelevizije.