21. državno natjecanje graditeljskih škola (video+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 4. 2016.

Učenici škole i ove su godine bili izrazito uspješni na 21. po redu Državnom natjecanju učenika i učenica graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske u znanjima i vještinama građenja "Gradimo zajedno našu Hrvatsku".

Natjecanje se održalo u Srednjoj školi "Ivan Seljanec" Križevci i u pogonu tvrtke Radnik d.d. Križevci od 14. do 16. travnja 2016.

Prva mjesta u državi osvojili su Ivan Novosel, keramičar-oblagač (mentor Stjepan Sinković), i Božidar Novosel iz Nosivih konstrukcija-građevna mehanika (mentor Nikola Bujak). Učenik Božidar Novosel osvojenim prvom mjestom stekao je pravo izravnog upisa na Građevinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

U natjecanju tesara Matija Soić (mentor Ivan Ded) osvojio je drugo mjesto u državi, dok su Silvio Klarić, zidar (mentor Marijan Vidiček), i Danijel Habjanec, soboslikar-ličilac (mentor Franjo Ščapec), osvojili treća mjesta u zanimanju. Marko Bakšaj, monter suhe gradnje (mentor Ivan Mohač), osvojio je 4. mjesto, a Patrik Peroš iz Arhitektonskih konstrukcija (mentor Anamarija Aleksić Matijević) osvojio je šesto mjesto.

O natjecanju graditeljskih škola možete čitati i u našoj rubrici Press Clipping.

Čestitamo!