Nagrada Hrvatske vatrogasne zajednice

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 5. 2016.

Učenici smjera arhitektonski tehničar koji su sudjelovali u natječaju Hrvatske vatrogasne zajednice s edukativnom igračkom Vatrogasni kamion sa svojim mentorom, dr. art. Robertom Kuharom, dobitnici su nagrade za poseban doprinos u promicanju vatrogastva.

U projektu su sudjelovali Nikolina Smrček, Karlo Pavetić, Lucija Bočkal, Filip Herceg, Nikolina Ricijaš, Martin Gudan i David Stiplošek.

Hrvatska vatrogasna zajednica raspisala je likovni, literarni i foto natječaj sa svrhom popularizacije vatrogastva među mladima te podizanja svijesti u zaštiti od požara, a na natječaj se prijavilo 16 županija koje su prijavile 22 osnovne škola te 16 dječja vrtića.

Članovi Povjerenstava učenicima Srednje škole Bedekovčina dodijelili su glavnu nagradu za poseban doprinos i promicanje vatrogastva za edukativnu i kreativnu igračku Vatrogasni kamion. U svoj projekt uključili su i Dobrovoljno vatrogasno društvo Bedekovčina te Dječji vrtić Bedekovčina.

Dobitnicima će Hrvatska vatrogasna zajednica uručiti prigodne nagrade na svečanoj sjednici Skupštine HVZ-a u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski 7. svibnja 2016. godine u Zagrebu.

Svoju maketu vatrogasnog kamiona možete složiti prema modelu u prilogu.