Edukacija zaposlenika škole iz prve pomoći

Autor: Krasnodor Mikša, 24. 5. 2016.

Edukacija djelatnika škole iz područja osnovnog održavanja života i osnovnih preporuka postupaka kod epileptičnog napada održana je u školi kroz radionice kojima su pristupila 102 polaznika.

Nazočni su upoznati s postupcima osiguranja pristupa unesrećenom, ustanovljavanju stanja svijesti, disanja i rada srca. Samostalno su provodili spomenute radnje, kao i preporučene postupke u određenim situacijama, poput stavljanja unesrećenog u bočni položaj, izvodili oživljavanje na lutki upuhivanjem zraka i masažom srca.

Nakon obrade ankete doznali smo da je 96 % zaposlenika edukaciju doživjelo kao zanimljivu (5), 64 % je izjavilo kako im je edukacija bila ni preteška ni prelagana (3), 92 % zaposlenika se izjasnilo kako je atmosfera bila opuštena (4), a 94 % ih se izjasnilo da smatraju kako im je edukacija bila korisna (1).

Voditeljice radionica su bile Blaženka Videk, bacc.med.techn.,  i Tea Ivančić, bacc.med.techn. i prof.soc. pedagogije.