20 godina mature (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 26. 5. 2016.

13. svibnja 2016. prva generacija medicinskih sestara i tehničara naše škole obilježila je 20. godišnjicu mature.

Prva generacija medicinskih sestara i tehničara upisala se 1992., a završila 1996., a u generaciji je bilo čak 40 učenika.

Kao i prije dvadeset godina, i sada ih je dočekala razrednica, prof. Marta Žiger, odnosno njih 30 koji su došli proslaviti godišnjicu mature.

Za nekadašnje maturante škola se uistinu puno promijenila pa ih je interesiralo sve što se događa u školi, kako sada izgleda pa su je i razgledali, pogotovo medicinske kabinete i opremu.

Kako se ispostavilo, nisu ni oni bili drugačiji od sadašnjih generacija, ali je ipak prošlo dvadeset godina pa oni sada rade u bolnicama u Hrvatskoj i inozemstvu, kao glavne sestre (tehničari) na klinikama i odjelima i, sve u svemu, uspješni su mladi ljudi.

Za kraj su se i fotografirali zajedno s ovogodišnjim maturantima iz 4. Mb kojima je prof. Žiger također razrednica. A na slikama dvije generacije maturanata možete vidjeti i majku i sina Turk, nekaašnju maturanticu Petru Turk (Kotarski) i sadašnjeg maturanta Mateja Turka.

Galerija.