Početak državne mature

Autor: Krasnodor Mikša, 2. 6. 2016.

Ispitom iz Biologije u ponedjeljak, 6. lipnja, ulazimo u prvi tjedan pisanja državne mature.

Ispiti prvog tjedna državne mature održat će se prema sljedećem rasporedu održavanja:

Biologija - gornja škola

Vjeronauk - gornja škola

Likovna umjetnost - đački dom

Geografija - gornja škola

Psihologija - đački dom

Informatika - gornja škola

Fizika - gornja škola

Politika i gospodarstvo - gornja škola.

Učenici koji pristupaju ispitima moraju najkasnije pola sata prije ispita doći na predviđeno mjesto s osobnom iskaznicom. Sa sobom na ispit možete ponijeti bocu vode, ali etiketa mora biti uklonjena. Hranu je zabranjeno unositi.

Na ispit smijete ponijeti pribor kako je preporučeno u ispitnim katalozima za pojedini predmet, odnosno kako piše u Vodiču kroz ispite državne mature, koji se nalaze na stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Veći pribor koji vam je dopušteno imati (npr. za ispite iz Likovne umjetnosti i Matematike) morate sami osigurati.

Sva pitanja vezana uz državnu maturu možete uputiti ispitnim koordinatorima usmeno, preko grupe na Facebooku ili mailom matura.bedekovcina@gmail.com.

Krasnodor Mikša, Daniela Usmiani

ispitni koordinatori