Stručni posjet Italiji u sklopu Agroeduce (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 9. 2016.

Nastavnici škole, zajedno s kolegama iz partnerskih škola - Gospodarske škole Čakovec koja je nositelj projekta i Prirodoslovne škole Karlovac, boravili su prošli tjedan u Italiji na stručnoj ekskurziji u sklopu projekta Agroeduca.

Obilazili su se rasadnici dendrološkog bilja, vinogradi i vinarije u pokrajinama Toskani i Liguriji te usvajali primjeri dobre prakse kako bi ih se moglo prenijeti kako učenicima, tako i polaznicima obrazovanja odraslih.

Osim stručnih sadržaja, razgledani su i kulturno povijesni spomenici gradova Bolonje, Firence, Pizze te posjećen NP Cinque Terre.

Projekt je financiran sredstvima EU-a, vrijedan je oko 2.500.000,00 kn, a svrha mu je ojačati kapacitete ustanova za obrazovanje odraslih i to poboljšanjem materijalnih uvjeta, edukacijom nastavnika, a u sklopu njega izrađena su 3 standarda zanimanja, jedan standard kvalifikacija, modernizirana su 3 postojeća i kreirana 3 nova programa za osposobljavanje odraslih.

Do sada su u našoj školi osposobljene 3 grupe polaznika za zanimanja voćar, vinogradar-vinar i cvjećar-aranžer, a slijedi osposobljavanje još 2 grupe početkom listopada za zanimanje proizvođač povrća i cvjećar.

Dio dobivenih sredstva utrošen je za nabavu novog učioničkog namještaja i informatičke opreme. Nakon što je u proljeće sredstvima projekta zasađen suvremeni voćnjak sa stotinjak sadnica trešanja i uređen okoliš školskog podruma, uskoro će se urediti i  okoliš škole i đačkog doma.

Galerija.

Mirjana Hudi Vlahek