Općina Bedekovčina financira analizu tla u školskom laboratoriju (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 25. 9. 2016.

Općina Bedekovčina i Srednja škola Bedekovčina sklapaju Ugovor o međusobnoj suradnji o ispitivanju i analizi tla za potrebe mještana koji imaju prebivalište na području Općine Bedekovčina i imaju registriran OPG na području Općine Bedekovčina.

U Srednjoj školi Bedekovčina u Pedološkom laboratoriju vrši se kemijska analiza tla gdje se određuje biljno hranidbeni kapacitet tla odnosno količina makroelemenata (N, P,K), pH, količina humusa, ukupnog dušika, kalcijevih karbonata te aktivno vapno i hidrolitička kiselost. Na temelju dobivenih podataka piše se preporuka gnojidbe za određenu kulturu.

Općina Bedekovčina financirat će navedenu analizu tla za potrebe vlasnika OPG-a s područja Općine Bedekovčina.

Pozivaju se svi zainteresirani da dostave zahtjev za financiranjem Općini Bedekovčina gdje će dobiti potvrdu o financiranju koju zajedno s uzorkom zemlje (tla) dostavljaju Srednjoj školi Bedekovčina.

Srednja škola izvršit će stručnu analizu tla te dobivene rezultate s preporukom gnojidbe interpretirati vlasniku OPG-a.

Detaljnije upute mogu se dobiti u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Bedekovčina te u Srednjoj školi Bedekovčina.

Općina Bedekovčina

049/213-040