Stručna ekskurzija u Istru (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 10. 2016.

U srijedu, 12. listopada 2016., učenici 3. i 4. razreda, smjer agrotehničari, i 2. razreda, smjer poljoprivredni gospodarstvenici, sa svojim nastavnicima krenuli su na put do Poreča na proizvodne površine i objekte poduzeća Agrolaguna.

Stručna ekskurzija realizirana je zahvaljujući potpori koncerna Agrokor i obećanja gospodina Ivice Todorića nakon posjete našoj školi.

Najprije smo krenuli u panoramski obilazak vinograda Vina Laguna u Funtani pored Poreča.

Potom smo obišli vinski podrum proizvodnog kapaciteta 6 milijuna litara te barrique halu s 450 hrastovih bačava vina.

Nastavili smo razgledom pogona za preradu maslina i proizvodnju ulja. Završivši razgled, nastavili smo put maslinika Červar i okušali se u berbi maslina.

Obišli smo cestu sira  i došli u stanciju Špin te obišli siranu. Sa svim proizvodnim površinama i proizvodnim aktivnostima iscrpno su nas informirali djelatnici Agrolagune.

Nakon ručka slijedilo je kratko razgledavanje Poreča i povratak u Zagorje.

Galerija.

Lorena Komar, Patricija Putanec, 4. P