Posjet ravnatelja OB Zabok (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 29. 10. 2016.

U srijedu, 26. listopada 2016., na upoznavanje sa školom, pogotovo s njezinim Medicinskim učilištem, i kako bi potvrdili i više nego uspješnu suradnju, Srednju školu Bedekovčina posjetili su ravnatelj Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana Tihomir Vančina i  Božena Štokan, pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo i glavna sestra Bolnice.

Pri tome službenom posjetu dočekali su ih ravnateljica Srednje škole Bedekovčina Vera Hrvoj i voditeljica Medicinskog učilišta škole Štefica Sukreški. Posjet je organiziran kako bi se raspravljalo o zajedničkim temama i projektima koji su zajednički ovim dvjema ustanovama, ali kako bi se i produbila dosadašnja kvalitetna suradnja. Razgovaralo se i o razvoju područja struke, odnosno novim oblicima suradnje između Škole i Bolnice u kojoj učenici medicinskog smjera obavljaju svoje stručne vježbe, kao što je zajedničko organiziranje stručnih predavanja i moguća suradnja i ostalih učilišta Srednje škole Bedekovčina s Općom bolnicom Zabok.

Prije toga, na početku ove nastavne godine, ravnatelj Bolnice upoznao se s učenicima 5. Ma, smjer medicinska sestra / medicinski tehničar opće njege, odnosno održao susret s njima na temu važnosti medicinske struke i brige o korisnicima Bolnice te ih i pohvalio za njihov predan rad u sklopu vježbi koje odrađuju u OB Zabok.

Ovakav tip suradnje traje još od 1993., kada je Srednja škola Bedekovčina otvorila smjer za obrazovanje medicinskih sestara / medicinskih tehničara.