Agrotehničari na adventu u Beču (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 22. 12. 2016.

Učenici 2. P i 4. P razreda s nastavnicima pratiteljima bili su u petak, 16. prosinca 2016., u Beču na učeničkoj ekskurziji.

Nakon vožnje kroz Sloveniju i Austriju, uz kraća zadržavanja, stigli smo u Beč na razgled najvažnijih znamenitosti. Razgledali smo dvorac Belvedere, zgradu moderne arhitekture Hundertwasserhaus, carsku rezidenciju Hofburg te katedralu Sv. Stjepana u samom centru Beča.

Uz stručno vodstvo stekli smo nova znanja vezana za povijest Habsburške monarhije te o kulturno- povijesnim znamenitostima Beča. Šetnjom glavnom ulicom Körtner straβe osjetili smo ugođaj predblagdanskog vremena.

Boravak u Beču završili smo posjetom božićnom sajmu s klizalištem ispred stare gradske vijećnice gdje smo doživjeli čar adventa u Beču.

Sretni i zadovoljni u kasnim večernjim satima vratili smo se u Zagorje.

Galerija.

Lucija Lukavečki i Mihaela Gabud, 2. P