Tjedan mozga (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 3. 2017.

Ovaj je tjedan radionicama za djecu iz Dječjeg vrtića Bedekovčina i predavanjem dr. Zlatka Crkvenčića obilježen 16. tjedan mozga.

Tjedan mozga (Brain Awareness Week) obilježava se diljem svijeta nizom predavanja, radionica, znanstvenim radovima i aktivnostima koji imaju cilj upoznati širu javnost sa značenjem istraživanja mozga u 21. Stoljeću.

Učenici i nastavnici Medicinskog učilišta naše škole u utorak, 14. ožujka, organizirali su niz radionica za djecu iz Dječjeg vrtića Bedekovčina. Djeca su, primjereno njihovom uzrastu, sudjelovali u rješavanju pitalica, mozgalica i zagonetki i okušali se u štefetnim igrama, odnosno vježbali su koordinaciju.

Sljedeći dan psihijatar dr. Zlatko Crkvenčić održao je za sve zainteresirane učenike i nastavnike škole javno predavanje o fobijama. Na popularnoznanstven način objasnio je porijeklo, nastanak i borbu protiv fobija koje, na ovaj ili onaj način, svi u nekom trenutku života proživljavamo.

Galerija.