Događanja iz Medicinskog učilišta (galerija)
Autor: Krasnodor Mikša, 3. 10. 2017.

Učenici i nastavnici Medicinskog učilišta naše škole u četvrtak, 28. rujna, učestvovali su u dva događanja: Godišnjoj skupštini Hrvatske komore medicinskih sestara podružnica KZŽ-a i 50 godina rodilišta Opće bolnice Zabok.

Godišnjoj skupštini Hrvatske komore medicinskih sestara podružnica KZŽ-a održala se u našoj školi, s govorilo se o radu u 2018. Predstavnici svih medicinskih ustanova s područja Krapinsko-zagorske županije sudjelovali su u radu skupštine, a prisustvovao joj je i načelnik Općine Bedekovčina, Darko Ban.

U Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana obilježavala se godišnjica prvog poroda u bolnici u Bračku koji se zbio u rujnu 1967. Predavanjima o povijesti rodilišta i trenutnim uspjesima Odjela ginekologije i porodništva nazočili su i učenici i nastavnici naše škole. Ujedno se tijekom svečanosti naglasilo i približavanje 20. obljetnice dobivanja titule Rodilište – prijatelj djece.

Galerije slika ova dva događaja možete pogledati na službenim stranicama Srednje škole Bedekovčina na Faceboooku.