Sat kodiranja (galerija+Press Clipping)
Autor: Krasnodor Mikša, 27. 12. 2017.

Učenici Srednje škole Bedekovčina i njihova nastavnica, prof. Daniela Usmiani, organizirali su posebnu nastavu za djecu iz Dječjeg vrtića Bedekovčina na temu kodiranja.

Polaznici starije mješovite odgojne grupe ''Mišeki'' došli su u školu na Sat kodiranja, kako bi ujedno obilježili i Sat kodiranja i Tjedan kodiranja, kojima se svake godine u svijetu promovira računalno razmišljanje i programiranje. Kodiranje polako ulazi u hrvatsko školstvo i sada postaje sastavni dio kurikuluma nastave Informatike.

Kodiranjem se i priprema na nov način razmišljanja pri rješavanju problema koji se javljaju u svakodnevnom životu.

Sastavljanje slika, slaganje puzzli, upravljanje likovima u interaktivnim igricama primjerenima vrtićkom uzrastu djeca iz bedekovčanskog vrtića uspješno su koristila kodiranje u izvršavanju navedenih zadataka i pokazali veliku spretnost i brzo razmišljanje vezano uz zadane probleme na računalu.

Galerija.