2. G na Praktikumu u Začretju
Autor: Krasnodor Mikša, 31. 12. 2017.

Učenici 2. G razreda u okviru predmeta Praktikum posjetili su poduzeće FRAGMAT H iz Svetog Križa Začretja u pratnji nastavnika Praktikuma Jovice Janjatovića.

FRAGMAT H d.o.o. nastao je 2012. godine preuzimanjem proizvodnog programa tvrtke Okipor d.o.o. kao prve, vodeće i najveće tvrtke u Hrvatskoj na području tehnologije i proizvodnje toplinsko izolacijskih proizvoda od polistirena, a u samoj tvrtci dočekali su ih gosp. Petar i gđa Marija te im prezentirali djelatnost i proizvodni program poduzeća.

Osnovna djelatnost tvrtke je proizvodnja drvolit i kombi ploča te toplinsko izolacijskih ploča kombinacijom kamene vune ili ekspandiranog polistirena.

Učenici su mogli vidjeti cjelokupni proizvodni proces nastajanja izolacijskih ploča i stiropor ploča raznih debljina i dimenzija, o čemu su se u teorijskom dijelu upoznali na nastavi.

U tvrtki FRAGMAT H nastoje biti što obzirniji u očuvanju okoliša pa tako primjenom njihovih proizvoda doprinose smanjenju emisije štetnih tvari u atmosferu. Njihove proizvode moguće je 100 % reciklirati.

Za kontrolu kvalitete njihovih proizvoda brinu djelatnici laboratorija koji vrše ispitivanja fizikalno mehaničkih svojstava, kao i permanentnu tvorničku kontrolu procesa proizvodnje.

Jovica Janjatović, d.i.g.