Posjet farmi muznih krava (galerija)
Autor: Krasnodor Mikša, 26. 3. 2018.

U petak, 23. ožujka, naši su učenici agrotehničari posjetili farmu muznih krava Vrhovec iz Pluske u Zagrebačkoj županiji.

Farma muznih krava obitelji Vrhovec sadrži više od 70 muznih krava koje proizvedu preko 1.500 litara visokokvalitetnog mlijeka dnevno koje nosi oznaku Mlijeko hrvatskih farmi. Mlijeko prodaju i preko mljekomata koji je postavljen u Zaprešiću.

Vlasnik farme, gospodin Stjepan Vrhovec, proveo nas je kroz svoje gospodarstvo i farmu muznih krava, koje raspolaže suvremenom mehanizacijom u ratarskoj i stočarskoj proizvodnji. Osim farme, tu se nalazi i mini sirana s proizvodima koje je domaćin poslužio učenicima i nastavnicima u pratnji.

Ovdje su se učenici susreli s radom nedavno instaliranog muznog robota.

Važno je napomenuti da je sin vlasnika farme naš učenik, učenik 3. P razreda, Ivan Vrhovec.

Galeriju slika možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.

Daniel Gavran