Olimpijada u AutoCAD-u
Autor: Krasnodor Mikša, 24. 4. 2018.

Marko Čajko sudjelovao je na međunarodnoj Olimpijadi u AutoCAD-u u talijanskom gradu Cagliariju.

Natjecanje je imalo međunarodni karakter jer se osim škola domaćina, Talijana, natjecalo i 6 učenika iz Slovenije i Hrvatske, pobjednici njihovih nacionalnih natjecanja u računalnom crtanju koji su pozvani da se pridruže talijanskim kolegama.

Sama Olimpijada odvijala se u talijanskom gradu Cagliariju na otoku Sardiniji od 16. do 19. travnja, a naš učenik 3. G razreda boravio je na ovom talijanskom otoku zajedno sa svojom mentoricom Sanjom Markuš.

Čekajući proglašenje rezultata, učenici i mentori razgledali su grad i okolicu: radionicu tradicionalne keramike, Arheološki muzej, gradsko središte s tragovima tisućljetne povijesti, botanički vrt, pješčanu plažu Poetto, park prirode - jezero Molentargius, stanište flamingosa.

Galerija.