Predavanje o Domovinskom ratu

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 5. 2018.

Za prve i druge razrede održano je predavanje o Domovinskom ratu.

Predavanje u trajanju od dva školska sata održao je predstavnik Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata „Barun” gospodin Radmil Pavalić.

Gospodin Pavalić, koji je i sam sudionik Domovinskog rata, učenicima je govorio o uzrocima rata, organizaciji obrane, ratnoj svakodnevici i teškoćama s kojima su se branitelji suočavali tijekom rata.

Cilj ovog predavanja bio je približiti učenicima ozračje tog ratnog vremena, zainteresirati ih za samoinicijativno istraživanje ovog razdoblja nacionalne povijesti te razviti kod učenika osjećaj poštovanja i zahvalnosti prema ljudima koji su branili našu domovinu.

Cijelu galeriju slika s ovog predavanja možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.

Sanja Marija Gubez