Posjet farmi
Autor: Krasnodor Mikša, 20. 5. 2018.

Učenici 1. P razreda, smjer agrotehničar, posjetili su iz predmeta Opće stočarstvo i proizvodnja bilja farmu muznih krava na OPG-u obitelji Horvatinčić iz Gusakovca.

Učenici su se ovim putem upoznali sa suvremenom mljekarskom proizvodnjom ovog gospodarstva koje broji preko 140 muznih krava, junica i teladi, većinom holštajn frizijske pasmine. U sklopu farme obišli su i objekte za spremanje hrane za ishranu krava. Ovdje su se upoznali i s najsuvremenijom mehanizacijom za ratarsku proizvodnju, kao i s mehanizacijom za animalnu proizvidnju.

Ova farma u vlasnštvu je našeg bivšeg učenika, Željka Horvatinčića, koji je učenicima pričao o počecima uzgoja krava koje je započeo njegov djed, preuzeo otac i nastavio on, kao i o počecima svoga obrazovanja u našoj školi i stalnom educiranju u pogledu struke.

Daniel Gavran