Knauf Junior Trophy 2018.

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 7. 2018.

I ove su godine naši monteri suhe gradnje sudjelovali na Europskom natjecanju učenika u suhoj gradnji – Knauf Junior Trophy, 13. po redu.

Natjecanje se održalo u Sloveniji, u organizaciji Srednje škole za graditeljstvo i zaštitu okoliša iz Celja i tvrtke Knauf Ljubljana, a natjecali su se pobjednici državnih natjecanja iz Austrije, Belgije, Češke, Hrvatske, Srbije, Bugarske, Makedonije, Rusije, Bjelorusije, Estonije, Litve, Latvije, Gruzije, Kazahstana i Slovenije.

Svih 30 natjecatelja odradilo je teorijski i praktični dio. Teorijski dio sastojao se od 60 pitanja na temu sustava suhe gradnje, a u praktičnom su morali tijekom četiri sata napraviti što bolji model iz gipsa.

Kao predstavnici Hrvatske sudjelovali su Jasmin Pohulek i Filip Trnjar, sa svojim mentorom Ivanom Mohačem, koji su se na natjecanje plasirali kao pobjednici Državnog natjecanja graditeljskih škola. Naši monteri suhe gradnje osvojili su izvrsno 9. mjesto.

Čestitamo.

Sve slike s natjecanja u Sloveniji možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.