Europska mreža škola koje promiču zdravlje

Autor: Krasnodor Mikša, 9. 7. 2018.

U našoj je školi održan stručni skup za koordinatore srednjih škola Republike Hrvatske uključenih u Europsku mrežu škola koje promiču zdravlje (SHE).

O realizaciji ovog projekta tijekom školske godine 2017./2018. govorila je prof. Olgica Martinis, prestavnica Agencije za odgoj i obrazovanje.

Ravnateljica SŠ Bedekovčina Vera Hrvoj govorila je o socijalnom kapitalu mladih Krapinsko-zagorske županije u kontekstu mreže škola SHE.

Projekt Građanin i pokazatelje uspjeha učenika i nastavnika u Građanskom odgoju i obrazovanju prikazali su prof. Nevenka Lončarić i mr. sc. Tomislav Ogrinšak iz AZOO-a. Koordinatori pojedinih škola iznijeli su svoje rezultate i iskustva u radu tijekom ove školske godine.

Svim sudionicima skupa pokazali smo prostore u kojima naši učenici stječu svoja stručna znanja i vještine, a posjetili smo i prostor dvorca Bračak u kojem je smještena REGEA.

Tajana Sedak Benčić, prof.,

koordinatorica projekta za SŠ Bedekovčina