Ostati aktivan, zdrav i sretan u trećoj dobi (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 9. 2018.

Srednja škola Bedekovčina, u suradnji s Udrugom žena Jana iz Poznanovca i Općinom Bedekovčina, pokreće građansku akciju Ostati aktivan, zdrav i sretan u trećoj dobi te je u povodu dobivanja financijskih sredstava za ovu akciju organizirano potpisivanje ugovora u Nacionalnoj zakladi za razvoj civilnog društva u Zagrebu.

Potpisivanju su prisustvovali ravnateljica škole Vera Hrvoj i voditeljica akcije Vinka Vidiček.

Akcija u kojoj je škola nositelj provedbe ima za cilj poboljšanje kvalitete življenja i društvene uključenosti osoba treće životne dobi, senzibilizaciju mladih i cjelokupne lokalne zajednice o potrebi stvaranja kvalitetnijeg životnog ozračja pripadnika treće životne dobi te potaknuti i podržati njihovu zdravu i aktivnu starost.

Kako bi kod starijeg stanovništva osvijestili važnost češćih kontrola, podigli kvalitetu života i pozitivno utjecali na poboljšanje i održavanje tjelesnih sposobnosti, učenici Medicinskog učilišta škole, pogotovo budući fizioterapeutski tehničari, u razdoblju od rujna do studenog svakog ponedjeljka volonterski će u prostorijama Vatrogasnog  doma u Poznanovcu održavati tematske radionice, zdravstvene edukacije i tjelovježbu.

Tako se planiraju redovite akcije mjerenja krvnog tlaka i razine šećera u krvi te razne vrste vježbi primjerene polaznicima akcije. Od edukativnih predavanja pokrit će se teme od dijabetesa, ravnoteže i zlostavljanja do izrade ukrasa i vježbanja mentalnih sposobnosti.

Financijska sredstva za ovu građansku akciju Srednja škola Bedekovčina dobila je na natječaju Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva u sklopu njihova natječaja ''Naš doprinos zajednici''.