100 % zagorsko (galerija+video)

Autor: Krasnodor Mikša, 23. 9. 2018.

I Srednja škola Bedekovčina predstavila se ove godine na manifestaciji ''100 % zagorsko'' koja se održavala ovog petka i subote na Trgu bana Jelačića u Zagrebu.

Na ovogodišnjem devetom izdanju manifestacije sudjelovalo je 120 izlagača koji su predstavili zvukove i mirise zagorske tradicije, poljoprivredne proizvode uzgojene na tradicijski, konvencionalni, integrirani i ekološki način, kao i proizvode tradicijskih obrta Krapinsko-zagorske županije. U ponudi se moglo naći bučino ulje, med, medenjaci, zagorski mlinci, povrće, voće, rakije i likeri, sir, sokovi, vina i voćna vina, suhomesnati proizvodi, licitari, tradicijske igračke i zagorske štrukle.

Naša školu predstavljali su cvjećari, keramičari i agrotehničari. Ujedno se promovirala i Učenička zadruga Zvirek.

Na našem štandu posjetitelji su se mogli informirati o radu naše škole, učilištima, laboratorijima i programima koje školujemo, a i probati i kupiti proizvode koje naši učenici nude: bučino ulje, med, jabučni sok, cvijet lipe, kao i suvenire naših keramičara.

Cijelu, veliku galeriju događanja možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.

Slike: Nina Greguraš i Ivančica Čehulić