Međunarodno natjecanje cvjećara
Autor: Krasnodor Mikša, 27. 9. 2018.

Antonio Pelesk, učenik 2. c razreda, sudjelovao je na 12. međunarodnom natjecanju učenika poljoprivrednih škola (zanimanja cvjećar) u aranžiranju cvijeća u Varaždinu.

Natjecanje se održalo 20. rujna 2018., na dan postavljanja 23. međunarodne izložbe cvijeća „Barok – glazba - cvijeće“ u sklopu Varaždinskih baroknih večeri koje su trajale od 20. do 23. rujna 2018.

Kako je cjelokupna  izložba i natjecanje bilo inspirirano Japanom i njegovim kulturnim nasljeđem, tema izrade cvjetnog rada bila je lepeza.

Natjecalo se devet učenika iz Slovenije, Mađarske i Hrvatske. Antonio Pelesk plasirao se na četvrto mjesto. Mentorica učeniku bila je Božica Slivnjak Kruhek, nastavnica stručnih predmeta.

U sklopu međunarodne izložbe cvijeća i natjecanja cvjećara održavalo se i 2. međunarodno natjecanje mladih florista, seminar i polaganje međunarodnog ispita cvjetnog dizajna FlorCert.

Nakon natjecanja svi radovi bili su izloženi u prostorima Staroga grada Varaždin.

Božica Slivnjak Kruhek