Izvanučionička u Budimpešti
Autor: Krasnodor Mikša, 6. 12. 2018.

28. studenog 2018. učenici 2. i  4. G razreda (arhitektonski i građevinski tehničari) u okviru izvanučioničke nastave posjetili su Budimpeštu.

Posjetili su arhitektonske i  građevinske znamenitosti, kao što su Budim, Citadelu, Crkvu kralja Matije, Gellert, zgradu Parlamenta te poznate budimpeštanske mostove - Lančani, Elizabetin i Margaretin. uz put, naučili su mnogo i o povijesti grada i same Mađarske od strane vodiča.

Nakon razgleda grada posjetili su CSOPA Science Center, edukativni znanstveni centar koji na zabavan i poučan ančin objašnjava fenomene iz fizike, ima 5D i 9D kino, prostore za demonstracije,... Tamo su učenici mogli samostalno i na zabavan način izvoditi pokuse iz fizike.

U pratnji učenika bili su i njihovi razrednici, Dinka Štih Curiš i Jovica Janjatović.

Ostatak slika iz Budimpešte možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.