> ŠKOLA

Energetski dan Krapinsko-zagorske županije (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 30. 5. 2015.

U srijedu, 27. svibnja 2015., obilježen je Energetski dan Krapinsko-zagorske županije u Srednjoj školi Krapina.

Središnje događanje bila je završnica projekta ''Znanjem do energetskih ušteda'', a cilj projekta bio je educirati učenike, nastavnike i roditelje o prednostima, važnosti i mogućnostima održive gradnje, primjeni mjera energetske učinkovitosti i štednje energije u zgradama.

Na natjecanju su sudjelovali učenici pet zagorskih srednjih škola: Bedekovčina, Pregrada, Krapina, Oroslavje i Konjščina. Svaka škola imala je po četiri predstavnika.

U prvom dijelu natjecanja održan je kratki ispit koji je služio kao kvalifikacijski za ulazak u drugi krug. U drugi krug natjecanja prošlo je devet učenika koji su nasumično podijeljeni u tri skupine po tri učenika. Svaka skupina morala je osmisliti projekt za niskoenergetsku kuću i svoj projekt prezentirati pred komisijom koju su činili mentori natjecatelja i predstavnik REGEA-e. Prvo mjesto osvojili su Danijel Horvat (SŠ Bedekovčina), Zvonimir Gretić (SŠ Pregrada) i Ivan Novosel (SŠ Oroslavje).

Nagrade za prvo mjesto bile su pehar, tablet i sponzorska kapa REGEA-e, a za drugo i treće mjesto dodijeljen je USB-stick i reklamni materijali sponzora.

Iz naše škole sudjelovali su još i Alen Martinko, Nikola Meglić i Tomislav Petrić, uz pratnju mentorice Maje Jaković.

Organizator natjecanja bila je Regionalna energetska agencija Sjeverozapadne Hrvatske i Krapinsko-zagorska županija.