Dan škole - 2. lipnja 2015.

Autor: Daniela Usmiani, 3. 6. 2015.

Ovogodišnji Dan škole proveli smo u sportskom duhu.

Veći dio učenika pješačio je do susjedne škole Stjepana Radića u Brestovcu Orehovičkom, dok je drugi dio prisustvovao radionicama projektnog tima"Get On Your Bike, Europe´s Back In Business", kojim promoviramo biciklizam, u okviru kojih smo se i provozali biciklima.

Jedan dio učenika i profesora škole pješačio je zelenim zagorskim bregima do susjedne nam Osnovne škole Stjepana Radića u Brestovcu Orehovičkom, gdje su se okrijepili toplim grahom koji je pripremio Đački dom škole.

Drugi dio učenika i profesora sudjelovao je na radionicama koje je pripremio projektni tim Erasmus+ projekta "Get On Your Bikes, Europe´s Back In Business", vezane za promociju biciklizma. Učenici su izrađivali bicikle od vrbovih pruća i origami tehnikom, quilling 3d tehnikom od papira. Obojali smo tri bicikla kako bismo ih pripremili za ukrašavanje cvijećem. Obojali stupiće, napravljene od strane učenika tesara naše škole, potrebne za poligon vožnje spretnosti. Izrađivali plakate vezane uz zdravlje, prehranu biciklista, pa čak i napisali koji stih o biciklu.Obzirom da je jedan dio učenika došao biciklom u školu, pomoću aplikacije bikemap.net ucrtali smo dvije biciklističke staze koje ne prolaze glavnim prometnicama i provozali se našim lijepim krajem. Nakon povratka u Bedekovčinu u sportskoj dvorani škole održano je finalna utakmica školskog nogometnog prvenstva između 3b i 4Gb.

Nogometna takmica je završila pobjedom tima 4Gb razreda, rezultatom 3:0. Čestitamo ovogodišnjim pobjednicima!