Dodjela diploma za pčelare

Autor: Krasnodor Mikša, 29. 6. 2015.

Podjelom uvjerenja 24 polaznika steklo je zvanje pčelara / pčelarica u sklopu stručnog osposobljavanja odraslih u našoj školi.

Pčelari su tijekom predavanja, vježbi i praktične nastave stekli temeljna znanja obiologiji i fiziologiji pčela, kao i vještine postupanja s pčelama. Polaznici su se usavršavali u znanjima i vještinama za formiranje pčelinjaka, proizvodnju i obradu pčelinjih proizvoda, seljenje, poznavanje najvažnijeg medonosnog bilja u konvencionalnoj i ekološkoj proizvodnji, poznavanje specifičnih pčelinjih bolesti, prepoznavanje, preventiva i suzbijanje.

Predavaći pčelarima bili su profesori s Agronomskog fakulteta na čelu s prof. Nikolom Kezićem.