Maškare (GALERIJA + VIDEO)

Autor: Krasnodor Mikša, 14. 2. 2013.

Dana 12. veljače 2013. obilježili smo „Maškare“ u Srednjoj školi Bedekovčina.

Završni razredi četverogodišnjih zanimanja bili su organizatori. Okupili smo se u velikom broju. Mnogi su si dali truda i sakrili su svoje pravo lice, ali naš ih je stručni žiri svojim oštrim ocjenjivačkim okom i ovlastima koje su dobili od „Maškara“ morao otkriti njihovo pravo lice. Žiri su predstavljali: Sukreški Štefica, Papić Zlatko, Toni Novak i ja, Ivana Bogi. Maske su se prijavljivale jer smo dijelili primamljive i učenicima vrijedne nagrade, u pitanju je bilo osobađanje od odgovaranja za grupnu masku i brisanje neopravdanih, odnosno joker opravdani.

U međuvremenu se odvijao i program koji smo osmislili. Naši fizioterapeuti zabavili su nas svojom plesnom točkom, a zatim je 3. Ma predstavio svoju masku plesom Pčelica. U nastavku je slijedila i „Točka iznenađenja“ za naše profesore koji su bili zbunjeni i nisu tako nešto očekivali, ali odazvali su se, našli svojeg plesnog partnera, napravili si mjesta i počeli plesati valcer i kankan. Sjajno su se snašli i odradili ples. Posjetili su nas i svatovi, nestrpljivo su čekali da tako poseban dan svog života, dan za pamćenje mladenke, podijele s nama. Tako je, 4. Ma razred organizirao „Gay vjenčanje“.

Nakon programa, uslijedio je ples prijavljenih maski kako bi žiri prošetao između njih i odabrao najbolje. Žiri nije imao lak posao, morao je svoje glasove usuglasiti s drugim glasovima članova žirija, no ipak su nagrade podijeljene. 3. mjesto pojedinačne maske osvojila je „Baka Milka“, 2. mjesto „Banana 2 (B-2)“, i prvo mjesto „Banana 1 (B-1)“. U grupnim maskama 3. nagradu odnijeli su „Navijači“, 3. Mb, 2. mjesto pripalo je „Sulejmanima“ iz 2. Ma razreda, dok su zasluženu pobjedu i 1. mjesto osvojile „Pčelice“, 3. Ma razred sa svojom razrednicom Teom Ivančić.

Isto tako moram istaknuti odlične ideje profesora i njihov uložen trud za svoje maske. Prof. Valentina Rogina i Danijela Švigir koje su se maskirale u zatvorenike, prof. Ivan Pogačić koji je bio odličan župnik i prof. Suzana Đanić koja se svake godine maskira i potrudi oko svoje maske, ove godine je nadmašila samu sebe. Njezina maska staklenka „Pekmez“ oduševila je sve prisutne. I time smo program priveli kraju.

Ovim putem bih zahvalila svima koji su bili sudionici naših „Maškara“, svima koji su se potrudili oko svojih maski, a najviše onima koji su nam omogućili zabavu, a to je naš ravnatelj, Zlatko Radman, koji je odobrio sve naše prohtjeve, zahvaljujem se pedagoginji, Tatjani Papst, psihologu Tomislavu Čekolju, razrednicima 4. razreda koje su nam uvelike pomogli, a posebno prof. Štefica Sukreški koja je budnim okom pratila svaki naš korak i pomogla nam u organizaciji, hvala Vam svima još jednom u ime svih učenika.

Galerija.

Ivana Bogi, 4. Ma