Hrvoje Ivančić i knjiga Dunavski blues

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 2. 2013.

Dana 13. veljače 2013. godine Srednju školu Bedekovčina posjetio je hrvatski putopisac, Zabočanin Hrvoje Ivančić. Pomoću Power point prezentacija pričao nam je o svojim putovanjima po Europi, objavljenim u knjizi Dunavski blues.

Uz predstavljanje svoje nove knjige putopisa, govorio je i o svojim putovanjima po Aziji i Africi. Autostopiranjem je putovao četiri mjeseca do Sirije. Hodajući pustinjom, vođen  željom da pronađe beduine, naišao je neko selo. Tamo je snimio kratki videozapis o njihovom životu. Zanimljivo je kako su oni topli, gostoljubivi pokraj svih tih ratova. Nije mogao puno snimati svojom kamerom jer nije imao struje da napuni bateriju.

Zatim je posjetio selo  Kallas, koje je izolirano od stvarnog svijeta. Oni imaju svoj jezik, svoju religiju i običaje u narodu. U tom selu živi oko 3500 ljudi. Žive na nadmorskoj visini od 350m. Kalashi vjeruju u boga kojeg zovu Khodai ili Dzeao – Stvoritelj koji je prisutan svugdje.

Više o predstavljanju knjige pogledajte u galeriji.

Darko Ptičar