Dan narcisa

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 3. 2013.

Jučer je u školi u organizaciji Zagorske lige za borbu protiv raka i učenika 3. i 4. Ma obilježen Dan narcisa prigodnom prodajom narcisa.

Dan narcisa je humanitarna akcija u kojoj se toga dana prodaju poklonjeni narcisi, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Ova manifestacija održava se od 1997. u svim gradovima Hrvatske koji imaju klubove žena liječenih i operiranih na dojci.

Prikupljena sredstva namjnjena su za kupnju TCD aparata za Županijsku bolnicu Zabok.

Hvala svima koji su jučer i danas kupnjom narcisa doprinjeli ovoj humanitarnoj u akciji. Prodano je 1000 cvjetova narcisa i prikupljeno 2000 kuna.