Klokan bez granica

Autor: Krasnodor Mikša, 24. 3. 2013.

Učenici naše škole sudjelovali su i ove godine na međunarodnom natjecanju iz matematike „Klokan bez granica“. Natjecanje je održano 21. ožujka 2013. godine. Natjecalo se 20 učenika u kategorijama: Cadet (I. razred), Junior (II. i III. razred) i Student (IV. razred).

Ove godine na natjecanje se prijavilo 6 700 000 sudionika iz 52 zemlje Europe, Amerike, Afrike i Azije. Svaki učenik dolaskom na natjecanje dobiva mali poklon (kemijsku olovku, kalendar, torticu i bombone), a 10% najbolje plasiranih učenika dobiva nagradu (kapu, ruksak, privjesak).

Rezultati natjecanja bit će objavljeni 9. svibnja 2013. godine na stranicama Hrvatskog matematičkog društva.

Jasenka Mutak, prof. matematike