Odlazak u kazalište - mjuzikl Crna kuća

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 4. 2013.

Ove godine odlazimo na predstavu-mjuzikl „Crna kuća“ u prostoru kina SC u Zagrebu.

Razredi koji taj dan imaju dogovorene vježbe u bolnicama imat će vježbe do dogovorenog vremena i onda dolaze pred školu i smještaju se u autobuse. Ostali razredi će taj dan imati 4 sata nastave (raspored će biti napravljen, neće biti praktične nastave za trogodišnja zanimanja). Nastava će završiti u 10,45 i nakon toga se smještamo u autobuse i krećemo u Zagreb u 11,00 sati.

Predstava će početi u 13,00 sati i trajati do 15,30. Nakon predstave učenici se mogu kratko družiti s glumcima. Slobodno vrijeme je do 17,30 kada se vraćamo iz Zagreba.

Raspored po autobusima će biti objavljen u ponedjeljak 22. travnja 2013.

Priču mjuzikla Crna kuća je osmislio autor Ladislav Prežigalo, koja je uz glazbu Darka Hajseka, a u režiji i koreografiji Igora Barberića postavljena na scenu  Vrlo blago utemeljena na turskoj prijetnji Zagrebu i gričko-kaptolskom sukobu, radnja prati dvije Gričanke, Magdalenu (Antonija Barišić) i Moniku (Dunja Fajdić), koje dolaze na Kaptol kako bi pronašle Magdaleninu ljubav, biskupa Stjepana. No, Monika se zaljubljuje u njegovog brata Jurja (Hrvoje Foretić), dok njemu, a i svim Zagrepčanima o glavi radi biskup Hudi (Damir Kedžo). Njemu pak velike probleme zadaje vještica Rosa (Marija Kolb), koja naposljetku uspijeva ženskim čarima osloboditi grad i zarobiti zlog biskupa, a cjelokupna ekipa odlazi na izlet u Istanbul.

Mlade Gričanke i Juraj postat će posljednja nada Kaptola, naći će se tu mjesta za pravi srednjovjekovni pokret otpora, ali i za topot step cipelica koji se razliježe mračnom tamnicom. Hoće li zli Hudi ostati ponižen i izgubiti sve prijatelje na Facebooku? Hoće li se lomače Kaptola zauvijek ugasiti i prepustiti mjesto nekim novim, sretnijim vremenima. I hoće li netko vratiti boju Stjepanovoj kući, ili će ona do današnjih dana ostati podsjetnik na vrijeme ove kaptolske sapunice? Sve te odgovore, i još mnogo, mnogo više donosi ovaj urnebesni i originalni hrvatski spektakl.