Autor: Krasnodor Mikša, 23. 4. 2013.

19. i 20. travnja 2013. u Čakovcu je u organizaciji Graditeljske škole Čakovec održana 6. nacionalna izložba – natjecanje najboljih maturalnih radova u sektoru graditeljstva i geodezije IGRAČ 2013.

Svrha manifestacije je poticanje aktivnosti mladih, proširivanje njihovih znanja i podupiranje njihove kreativnosti. Maturalni radovi izrađuju se na kraju strukovnog školovanja kako bi učenici iskazali svoju umješnost i stvaralačku snagu, stekao se uvid u razinu znanja i vještina dosegnutih na isteku njihovog srednjoškolskog obrazovanja i mogao anticipirati njihov daljnji razvoj i usavršavanje.

Iz naše škole sudjelovali su učenici 4G razreda (zanimanje arhitektonski tehničar) sa svojim radovima:

1.       Stjepan Grabušić: „Obiteljska kuća Grabušić“

2.       Mario Jurina: „Autobusni kolodvor u Bedekovčini“

3.       Toni Novak: „Obiteljska kuća Posejdon“,

u pratnji profesorica Anamarije Aleksić Matijević i Divne Antičević. Izloženi su grafički plakati, makete i virtualne prezentacije projektiranih objekata u digitalnom obliku. Mentorica izrade završnih radova bila je profesorica Sanja Markuš.

Stjepan Grabušić je svojim projektom „Obiteljska kuće Grabušić“ osvojio treće mjesto a radovi Marija Jurine i Tonija Novaka posebno su pohvaljeni. Čestitamo našim učenicima na uspješnom sudjelovanju na svojem prvom javnom natječaju sa samostalnim projektom, sretni što uspijevamo na školskim natjecanjima iznjedriti one najbolje.

Galerija

U prilogu je sažetak radova objavljen u biltenu natjecanja i grafički plakati – prezentacije sva tri rada.

Sanja Markuš i Anamarija Aleksić

Priloženi dokumenti: