Natjecanje poljoprivrednih tehničara u Slavonskom Brodu

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 5. 2013.

Državno natjecanje učenika i učenica srednjih škola Republike Hrvatske u Obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina održano je 18. i 19. 4. 2013. godine u Slavonskom Brodu.

Natjecateljske discipline bile su Agro, Flora, Nutri – vita, Pekari i Veterinarski tehničari. Srednja škola Bedekovčina sudjelovala je u disciplini Agro.

U disciplini Agro ove godine tražila su se znanja iz poljoprivredne struke – ratarstvo, stočarstvo, povrćarstvo, voćarstvo i vinogradarstvo, zaštita bilja i tržište. Cilj natjecanja je promicati zanimanja u struci, usavršiti strukovna znanja i vještine, razmijeniti iskustva i iskazati kreativnost učenika i učenica i afirmirati darovite učenike i učenice. Naša učenica Lucija Petrač (4. P), pod mentorstvo Silvice Galić, zauzela je četvrto mjesto s temom Razmnožavanje biljaka.

Silvica Galić