Pripreme za odlazak u Njemačku zahuktale su se

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 6. 2013.

U sklopu Programa za cjeloživotno učenje (LLP) pod pokroviteljstvom Europske unije i u organizaciji Nacionalne agencije za mobilnost i programe Europske unije i ove godine 30 učenika iz naše škole 21. kolovoza 2013. putuje na obavljanje ljetne stručne prakse u Leipzig, u Njemačku, u trajanju 14 dana.

Učenici sva tri učilišta, građevinskog, medicinskog i poljoprivrednog, u različitim će tvrtkama tijekom dvotjednog rada na poslovima svog budućeg zanimanja upoznati novu radnu sredinu i razvijati već stečena profesionalna znanja i vještine.

Svi sudionici prolaze usavršavanje znanja njemačkog jezika u školi prije ili poslije nastave, a nastavit će i za vrijeme praznika.

Učenici pripremaju prezentacije o gradovima koje će posjetiti (Leipzig, Berlin i Dresden) i općenito o odredišnoj zemlji  koju će se u slobodno vrijeme razgledati.

Arhitektonski i građevinski tehničari će za vrijeme ljetnih praznika pohađati tečaj računalnog programa za projektiranje Allplan Nemetschek koji je u Njemačkoj u graditeljstvu u svakodnevnoj upotrebi.

Koordinator projekta: Štefica Sukreški