Polazak za Njemačku sve je bliže (VIDEO+Press Clipping); Potpisani ugovori

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 7. 2013.

Učenici se pripremaju za stručnu praksu u Njemačku u sklopu Programa za cjeloživotno učenje (LLP) pod pokroviteljstvom Europske unije i u organizaciji Nacionalne agencije za mobilnost i programe Europske unije.

Svi sudionici projekta: građevinski, arhitektonski, poljoprivredni i fizioterapeutski tehničari, medicinske sestre/tehničari za opću njegu, monteri suhe gradnje, mehaničari građevinskih i rudarskih strojeva, keramičari oblagači, tesari i soboslikar – ličioci, prošli su tečaj njemačkog jezika u školi, koji se održavao prije ili poslije nastave, a nastavio se i za vrijeme praznika. Učenici su dobili u sklopu projekta konverzacijski njemački rječnik.

Arhitektonski i građevinski tehničari sada, za vrijeme ljetnih praznika pohađaju tečaj računalnog programa za projektiranje Allplan Nemetschek koji je u Njemačkoj u graditeljstvu u svakodnevnoj upotrebi.

U ponedjeljak,  08. lipnja 2013. održat će se drugi roditeljski sastanak, roditelji će popisati ugovor o stručnoj praksi, a učenici dobiti  detaljne upute o polasku i slijedećim obvezama koje ih očekuju.

21. kolovoza 2013. 30 učenika iz naše škole u pratnji profesora Romana Balena, Daniela Borovčaka, Mirjane Hudi Vlahek i Štefice Sukreški, koordinatorice projekta, putuje na obavljanje ljetne stručne prakse u Leipzig u Njemačku, u trajanju od 14 dana.

Jučer su potpisani i ugovori s roditeljima učenika vezani uz obavljanje stručne prakse u Njemačkoj, a izašao je i članak u Zagorskom listu o zadnjim pripremama, koji možete pogledati u našoj rubrici Press Clipping.

Koordinator projekta: Štefica Sukreški