Podjela certifikata za stručnu praksu (Press Clipping+Video)

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 9. 2013.

U školi su podijeljeni službeni certifikati učenicima koji su svoju ljetnu stručnu praksu obavljali u Leipzigu, u Njemačkoj.

30 učenika Građevinskog (arhitektonski i građevinski tehničari, soboslikari, mehaničari građevinskih i rudarskih strojeva, tesari, monteri suhe gradnje keramičari oblagači), Medicinskog (medicinske sestre/tehničari i fizioterapeutski tehničari) i Poljoprivrednog učilišta (poljoprivredni tehničari) dobilo je potvrde za obavljenu praksu koja im može poslužiti i kao prednost pri budućem zaposlenju. Učenici su stekli nove vještinu u sklopu svoga obrazovanja, kao i iskustvo boravka u inozemstvu i rada u drugačijoj sredini od hrvatske.

Učenici su se uz praktičnu nastavu u njemačkim tvrtkama upoznali i s njemačkim (europskim) načinom rada i radnim navikama, družili se i komunicirali s učenicima iz drugih europskih srednjih škola (pogotovo Poljske i Slovačke), razvijali komunikacijske vještine i stekli iskustva koja će im pomoći u daljnjem usavršavanju svoga budućeg zanimanja. Uz to, učenici su se upoznali i sa znamenitostima Leipziga, Berlina i Dresdena.

Srednja škola Bedekovčina projekt u sklopu Programa za cjeloživotno učenje pod pokroviteljstvom Europske unije i u organizaciji Nacionalne agencije za mobilnost i programe Europske unije provodi drugu godinu za redom.

Vijest o podjeli certifikata iz Zagorskog lista možete pročitati u rubrici Press Clipping.