Izložba o Ani Frank

Autor: Krasnodor Mikša, 25. 11. 2013.

Od ove godine na našoj školi djeluje izvannastvana aktivnost o holokaustu. Učenici koji sudjeluju u aktivnosti posjetili su 20.11. 2013. s voditeljicom Nevenkom Franc izložbu o Ani Frank u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.

Izložba je postavljena do 30. 11. Ovo je putujuća internacionalna izložba koja se svake godine postavlja u drugoj zemlji. Ove će godine obići nekoliko hrvatskih gradova, uključujući Zagreb, Rijeku, Split i Osijek.

Izložba prati život Ane Frank od najranijeg djetinjstva do zadnjih snimljenih fotografija pred deportaciju u Auschwitz. Kroz izložene panele, uz priču o Ani, možemo pratiti razvoj nacizma i povijest progona Židova. Dio izložbe posvećen je holokaustu u Hrvatskoj, a posebno dječjim logorima i stradanju djece na području NDH.

Naša mala grupica bila je dodirnuta viđenim i doživljenim.

Nevenka Franc