Projekt Zdravo!

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 12. 2013.

Završio je prvi dio Projekta Zdravo! Učenici 3.Ma razreda educirali su prve razrede naše škole u slijedu od 3 pedagoške i kreativne radionice o štetnim učincima alkohola.

Učenici prvih razreda proširili su svoja znanja o posljedicama konzumacije alkohola za organizam kroz priče iz života, istraživanje zakonskih odredbi i promišljanje o osobama i institucijama koje mogu pomoći mladima da nikada ni ne upoznaju pakao ovisnosti o alkoholu. Uz činjenice, učenici su i sami pokušali utjecati na svoje vršnjake izradom natpisa za boce alkoholnih pića, slogana koji govore protiv konzumacije alkohola te plakata sa "zdravim" porukama.
Informiranje i aktiviranje mladih u razvijanju zdravih navika nasuprot onima štetnim kao cilj ovog projekta je ostvaren. A kroz 30 sati održanih radionica vidljivo je da je ostvaren i onaj drugi cilj - učiniti učenike trećeg razreda edukatorima. Svi učenici-edukatori dobili su od pedagoginje kao i od razrednika koji su prisustvovali izvođenju ovih radionica vrlo visoke ocjene za planiranje i izvedbu nastavnih sati. Edukatori/ce su vrlo brižno i temeljito pripremili sebe, materijale i učenike i bez ikakve treme izvodili planirane radionice. Pokazali su sigurno držanje, stav i pristup učenicima koji nije lako koordinirati zajedno sa sadržajem koji se radi. Također su se snašli i u nepredviđenim i neočekivanim situacijama u razredu, uspješno održavali red i čak dobili pozive da u nekim razredima održe još koju radionicu. Edukatori su se tako okušali u ulozi nastavnika i osvijestili što je to javni nastup i kako pravilno primijeniti neke vještine komunikacije i stvaranja odnosa s drugima.

Galerija.

Tatjana Papst, prof.