Drugi sastanak u projektu Safety card

Autor: Krasnodor Mikša, 22. 12. 2014.

U Helsinkiju, Finska, 8. i 9. prosinca 2014. održan je drugi međunarodni sastanak partnera u projektu „Safety card“ na kojem su bili Tajana Sedak Benčić i Damir Bešenić.

Nakon prvog sastanka koji je održan u Zagrebu početkom listopada zadatak svih partnera bio je usporediti postojeće kurikulume u dogovorenim programima obrazovanja odraslih kako bi se mogla izvršiti zajednička analiza i utvrditi sličnosti i različitosti istih. U Helsinkiju je raspravljano o tome i dogovoren okvir kurikuluma za osposobljavanje polaznika za rad na siguran način sa strojevima u području dizanja tereta.

Sljedeći je zadatak detaljizirati kurikulum i promisliti o nastavnim metodama i materijalima koji će se koristiti i kojima će se podići kvaliteta samog osposobljavanja. Konačna odluka o tome će biti donesena u ožujku 2015. g. kada će biti održan susret u Estoniji, u gradu Jõhve u kojem se nalazi škola partner iz Estonije.

Galerija.

Tajana Sedak Benčić