Naknadne prijave, promjene i odjave ispita

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 2. 2017.

Učenici i ostali pristupnici ispitima državne mature mogu naknadno prijaviti, promijeniti razinu ili odjaviti ispit uz zamolbu kojom moraju dokazati opravdanost i razlog zamolbe.

Naknadne prijave i promjene ispita učenici uz zamolbu mogu napraviti do 8. svibnja 2017. (uključujući taj dan). Zamolba za naknadnom prijavom, promjenom razine ispita ili promjenom prijavljenoga ispita dostavljaju se Školskom ispitnom povjerenstvu koje donosi odluku o opravdanosti zahtjeva i o tome obavještava Centar.

Uz zamolbu za naknadnu prijavu ispita, promjenu ispita ili promjenu razine ispita potrebno je dostaviti dokumentaciju kojom se dokazuje razlog i opravdanost neprijavljivanja ispita u propisanom roku.

Učenici mogu odjaviti ispit do 18. svibnja 2017. (uključujući taj dan) tako da se jave ispitnome koordinatoru u školi koji će ih uputiti u daljnje postupanje.

Za bilo koji od ovih slučajeva, učenici trebaju popuniti obrazac zamolbe u prilogu prema onome što traže i dostaviti, uz popratnu dokumentaciju, ispitnim koordinatorima.

Za dodatne informacije i pomoć s pitanjima koja se odnose na državnu maturu pristupnicima obratite se na stranicu Postani-student i dostupnim Priručnicima za prijavu ispita državne mature prema kategorijama pristupnika s detaljnim informacijama.

Ispitni koordinatori