E-medica - novi projekti

Autor: Krasnodor Mikša, 30. 5. 2012.

Srednja škola Bedekovčina ove se godine ponovno uključila u projekt E-medica. Trenutno se radi na 3 projekta.

U 1. projektu, Ekologija mora i jezera i utjecaj na zdravlje pojedinca,  čiji je nositelj Pomorska škola Zadar sudjeluju SMUGS "Dr. Panče Karagjozov" iz Skopja, Srednja škola Bedekovčina i Škola za medicinske sestre Mlinarska. Cilj projekta je upoznavanje s ekologijom mora i jezera (Jadransko more i Ohridsko jezero) te definiranje pojma zdravlja pojedinca i povezivanje zdravlje pojedinca i okoliša. Svaki sudionik obrađuje problematiku sa svog područja: Pomorska škola Zadar pitanje ekologije mora, Srednja škola Bedekovčina i srednja škola iz Makendonije pitanje ekologije jezera, a Škola za medicinske sestre Mlinarska pitanje zdravlja pojedinca. Svi zajedno problematiku obrađuju s ciljem zaštite okoliša. Učenici koji sudjeluju u projektu su Leon Lukač i Igor Hazulin, zajedno s mentorima Danielom Čehulićem i Rafaelom Strsoglavec.

Učenici 3. Mb razreda Leon Lukač i Igor Hazulin, zajedno sa svojim mentorima Danielom Čehulićem i Rafaelom Strsoglavec, bili su domaćini učenicama 3. b razreda Škole za medicinske sestre Mlinarska, Barbari Jutriša i Matei Beriša u pratnji njihovih mentorica Marije El Aklouk i pedagoginje Natalije Šnidarić, a u sklopu razmjene učenika u projektu E-medica, u srijedu, 9. svibnja 2012. prilikom posjeta naše škole. Našim smo gostima  pokazali školu, razrede, kabinete, sportsku dvoranu i učenički dom, a učenici su dogovorili aktivnosti u projektu Ekologija mora i jezera i utjecaj na zdravlje pojedinca za sljedeće razmjene.

U 2. projektu, Motivacija učenika za učenje 2 , nositelj projekta je Škola za medicinske sestre Vinogradska, a ostale škole koje sudjeluju su Škola za medicinske sestre Vinogradska, Škola za medicinske sestre Vrapče, Srednja škola Bedekovčina, Medicinska škola Varaždin i Zdravstveno učilište Zagreb. Cilj projekta je ispitati koje stilove učenja posjeduju naši učenici te prikazati temeljne informacije o stilovima učenja s posebnim naglaskom na vezu stilova učenja i nastavnih metoda kako bi se učenici motivirali za učenje. Učenici koji sudjeluju u projektu su Deni Ban, Marela Hrkač, Jurica Vrhovec, Vedran Vugrin, Ivana Bogi i Ana Marija Jambrošić. zajedno s mentoricom Šteficom Sukreški.

U 3 . projektu, Autohtonost mog zavičaja, nositelj projekta je Srednja škola Bedekovčina. Škole suradnice su Medicinska škola Varaždin i SMUGS "Dr. Panče Karagjozov" Skopje, Makedonija. Cilj projekta je poznavanje s kulturnom baštinom, poviješću i autohtonošću rodnog zavičaja. Učenici koji sudjeluju u projektu su Irena Humljak, Majsec Dijana, Lana Janeš i Barbara Ratkajec, s mentorom Suzanom Đanić. Do sada su škole ostvarile kontakt te je zajednički dogovor da će učenici raditi na sljedećim područjima: narodna nosnja i folklor, recepti autohtonih domaćih jela, autohtona vina, građevine (kuće, dvorci, crkve...), narodni običaji, igračke, licitarska srca i narodne pjesme. Škole će zasebno obrađivati zadana područja te će se u konačnici sve spojiti u zajedničku prezentaciju kojom će se prikazati ljepote pojedinih zavičaja.

Voditelj projekata i koordinator je Rafaela Strsoglavec, rafaelastrsoglavec@gmail.com.